World in Conflict Fansite | Vokr.com

Facebook Vokr.com

Povolání

Jednotky ve WiC jsou rozděleny do čtyř různých skupin. Každá skupina představuje jedno určité povolání - velitele vzdušných sil, pěchoty, obrněných pozemních jednotek a nakonec ještě velitele podpory. Pro každé povolání platí, že může "kupovat" nejen vlastní jednotky, ale i jednotky jiných povolání. Ty jsou ale dražší a navíc se k nejsilnějším jednotkám cizího povolání nedostanete. Jak to vypadá v praxi? Dejme tomu, že jste si vybrali pozemní jednotky. Nakoupíte pár tanků, ale zjistíte, že se nemáte jak bránit proti vrtulníkům. Jdete teda do menu pro podporu a chcete koupit AA tank. Zjístíte ale, že nemůžete koupit těžší AA tank, protože je povolený jenom pro podporu, takže za drahý peníz koupíte střední AA tank. No, snad jste pochopili, jdem si představit povolání.

Air (letectvo)

Letectvo je nejsilnější proti tankům a v budovách schované pěchotě. Dá se použít taky pro transport pěchoty nebo (překvapivě) taky pro útok na nepřátelské letectvo. Zahrnuje jenom helikoptéry a nemůže zabírat checkpointy.


Armor (obrněné pozemní jednotky)

Všechny pojízdné plechovky se skrývají pod povoláním Armor. Najdete v něm obrněné trabsportéry, lehké, střední i těžké tanky. Perfektní volba pro obléhání checkpointů a naprosto nezbytné povolání na každé mapě.


Infantry (pěchota)

Pěchota je hodně univerzální. Není žádný problém zaútočit s ní na tanky stejně jako na vrtulníky. Největší nevýhodou je samozřejmě malá odlnost proti útoku, ale to se zase vykompenzuje možností schovat se do kterékoliv budovy nebo lesa.


Support (podpora)

Podpora je povolání spíš pro klidnější povahy. Nejčastěji se totiž velitelé podpory zakopají se svými artilériemi někde v dobře chráněné části mapy a na dálku ostřelují nepřítele. Důležitá je ale i proivzdušná podpora - největší uplatnění najde při použití se spojeneckými tanky, které ochrání před vrtulníky nepřítele.

Sekce: Vokr.com | Design vytvořil Esche, stránky a CSS kódoval KUba [Validní XHTML 1.0 | Validní CSS]