World in Conflict Fansite | Vokr.com

Xzone

Jednotky - Air

Heavy Attack Helicpoter
(USA AH64A Apache; USSR Mi-24V HIND; NATO A129 Mangusta)

Silná, rychlá a účinná helikoptéra s arzenálem protitankových a nenaváděných raket a protipěchotním kanónem. Nejúčinnější proti tankům a jiným pozemním cílům, neúčinná v boji s jinými helikoptérami. Nejúčinnější metodou boje je „udeř a uteč“ – rychlý a náhlý útok a následný útěk z dosahu nebezpečných nepřátelských AA jednotek :).

Cena: 1200b
Rychlost: nejvyšší
Dohled: dlouhý
Dostřel: střední
Pancíř: střední

Útočné schopnosti: Dokáže střílet protitankové rakety různých verzí (HellFire pro USA, AT-6 Spiral pro USSR a HOT pro NATO) které prostřelí i nejodolnější tankový pancíř. Nejlepší způsob útoku je rychlá likvidace nepřátelských vozidel z co největší dálky.

Obranné schopnosti: Vypuštění obranných světelných raket, které ve většině případů zabrání sestřelení nepřátelskou AA raketou (od pěchoty nebo AA vozidla). Proti AA zařízením s kanóny nemá žádný účinek.Medium Attack Helicpoter
(USA AH-1W Super Cobra; USSR Mi-28 HAVOC; NATO SA-341 Gazelle)

Střední útočná helikoptéra je nejlepší ve vzdušných soubojích. Protože základní kanóny nejsou proti tlustému pancíři moc užitečné, má v zásobě několik raket vzduch-vzduch, které dokáží zpacifikovat všechno lítající. Neobejde se bez nich žádná opravdu bojeschopná letka vrtulníků :).

Cena: 900b
Rychlost: nejvyšší
Dohled: dlouhý
Dostřel: střední
Pancíř: střední

Útočné schopnosti: Pálí rakety vzduch-vzduch účinné proti nepřátelským vrtulníkům.

Obranné schopnosti: Vypuštění obranných světelných raket, které ve většině případů zabrání sestřelení nepřátelskou AA raketou (od pěchoty nebo AA vozidla). Proti AA zařízením s kanóny nemá žádný účinek.Transport Helicpoter
(USA UH-60 BlackHawk; USSR Mi-8 HIP; NATO SA-330 Puma)

Transportní helikoptéra dokáže v kombinaci s pěchotou divy. Když už není kudy protlačit pozemní jednotky (nezapomeňte, že ve WiC jdou likvidovat mosty) nastupuje starý dobrý BlackHawk s výsadkáři a útokem do týlu nepřítele zachraňuje celou situaci. Bohužel proti AA zbraním je transportní helo v podstatě bezmocné.

Cena: 650b
Rychlost: vysoká
Dohled: střední
Dostřel: nevyzbrojeno
Pancíř: střední

Útočné schopnosti: žádné

Obranné schopnosti: Vypuštění obranných světelných raket, které ve většině případů zabrání sestřelení nepřátelskou AA raketou (od pěchoty nebo AA vozidla). Proti AA zařízením s kanóny nemá žádný účinek.Scout Helicpoter
(USA OH-6A Cayuse; USSR Ka-25 Hormone; NATO BO-105 PAH-1)

Malá a svižná helikoptéra má mimořádnou schopnost pořádně zavařit skrytým nepřátelským jednotkám. Ať už se chystáte na útok či spotřebování TA bodů, bude vám průzkum oblasti vždy nápomocen. Průzkumná helikoptéra je vyzbrojena pouze slabými nenaváděnými raketami, takže na nějaké útočení rovnou zapomeňte. Maximálně tak postrašte pěchotu dole na poli a přenecháte likvidaci objevených cílů někomu jinému :).

Cena: 600b
Rychlost: nejvyšší
Dohled: největší
Dostřel: krátký
Pancíř: slabý

Útočné schopnosti: IR Scan – detekuje nepřátelské jednotky v kouřových clonách nebo budovách a lesích.

Obranné schopnosti: Vypuštění obranných světelných raket, které ve většině případů zabrání sestřelení nepřátelskou AA raketou (od pěchoty nebo AA vozidla). Proti AA zařízením s kanóny nemá žádný účinek.

Sekce: Vokr.com | Design vytvořil Esche, stránky a CSS kódoval KUba [Validní XHTML 1.0 | Validní CSS]